Wybierz oddział

X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych PyeongChang 2013

10.02.2013

Na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych (29.01 – 05.02.2013 r.) do Korei Południowej (PyeongChang) przyleciało kilka tysięcy osób – w tym 2300 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy reprezentowali 111 krajów.

Polska wystawiła liczną, 59-osobową reprezentację, w skład której weszło 41 zawodników. Była to jedna z najliczniejszych reprezentacji na igrzyskach. Nasi sportowcy rywalizowali w 5 z 7 dyscyplin rozgrywanych na igrzyskach: narciarstwie biegowym, narciarstwie zjazdowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym. W sumie Polacy zdobyli 46 medali: 19 złotych, 17 srebrnych i 10 brązowych.

Odział Regionalny Małopolskie reprezentowało dwóch sportowców: Krzysztof Czachor z sekcji Wietora i Paweł Kucabiński z sekcji Szklani oraz Pani trener Violetta Michalik (sekcji Wietora). Obydwaj zawodnicy startowali w biegach na rakietach śnieżnych. Krzysztof Czachor zdobył złoty medal w biegu na 200m, natomiast Paweł Kucabiński w biegu na 100m zajął 7 miejsce, a w biegu na 200m uplasował się na 5 miejscu. W biegu sztafetowym 4x100m na rakietach śnieżnych Krzysztof Czachor i Paweł Kucabiński (wraz z Anną Goliczewską i Zofią Porwich) zdobyli brązowy medal.

Serdecznie gratulacje i podziękowania dla Wszystkich Członków Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska do PyeongChang 2013.